Zemetrasenie, následne 10 metrové cunami – a na dokončenie tejto japonskej apokalypsy aj jej vlny, ktoré ochromujú chod generátorov na čerpanie vody do chladiaceho systému. A potom : /ne/podobný scenár, ako sme zažili v roku 1986 s jadrovou elektrárňou v Černobyle. Dvojnásobný pretlak v systéme + vystresovaní operátori sa snažia túto paru z ťažkej vody pustiť do systému, no následne nastáva výbuch, ktorý spôsobí zrútenie jednej časti jadrového generátora. A zo skúpych správ z médií sa pomaly dozvedáme, že je to stále horšie. Totiž ak je nám laicky naznačené, že palivové články sa pomaly topia a chladenie už pomaly ani nefunguje, tak čo z toho vyplýva ? Jadrové štepenie, ktoré sa už ani nedá zastaviť ! Presne, ako v Černobyle – dokonca aj tento katastofický scénar hrôzy má podobné postupné kroky a spoločné náležitosti !
A čo ma štve ? Nuž predsa to, ak vám v rádií naša odborníčka na jadrové elektrárne povie, že : “ Áno, radiácia je zvýšená viac, ako tisícnásobne !“. Ja, občan neznalý tejto terminológie sa teda pýtam. Čo je to viac, ako tisícnásobne? Aká hodnota je normál ? Aká hodnota je ľahké, ťažké a smrteľne nebezpečné ? Prečo si nikto z novinárov nedal tú prácu a nespýtal sa naslovozatej odborníčky aby presne pomenovala tento problém ?
Ani ja si tiež presne nepamätám, koľko jednotiek radónov mi vojde to tela pri rontgene tela – a pritom sú iné hodnoty na svaly a kosti. A pokiaľ to niektorí neviete, tak koľkokrát absolvujete za život toto vyšetrenie, aj včítane zubov, tak tieto jednotky sa absorbujú vlastne doživotne do nášho tela + sa všetky sčítavajú !
A keď sa dopočujete zo správ o tisícnásobku prekročenia, je to veľmi zlé. A treba iba veriť, že si s tým obetaví japonskí odborníci poradia a katastrofický scénar sa neskončí jadrovým mrakom, putujúcim okolo sveta…
Len jedna vec mi je divná, že je okolo toho nejako veľké ticho, minimálne správy – a dokonca ešte ani záchranári z rôznych svetových končín nedostali oficiálne prizvanie. Takže niečo sa deje, je to síce na ich piesočku a tak sa im do toho netreba miešať.
Otázka ale stojí, dokedy sa to bude brať ako problém a odkedy ako riešenie veľkej jadrovej katastrofy s dosahom na okolitých susedov.
bože aký si ty múdry, ty by si to ...
V roku 1986 bolo to o to hroznejšie, ...
Áno, japonci sú veľmi obetavý národ... ...
plne suhlasim a prikladam ,že je to ...
ako sa vraví ľudovo snažiť sa pár ...
Celá debata | RSS tejto debaty